Tauryna (Taurine)

Dostępność: brak towaru
Cena: 17,00 zł 17.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: OstroVit
Kod produktu: SP12

Opis

  • zwiększa kurczliwość mięśni i w pewnym sensie synchronizuje poszczególne włókna mięśniowe, działa zarówno na mięśnie szkieletowe, jak i serce, dzięki temu w trakcie treningu można ćwiczyć ciężej, na przykład podnosząc większe ciężary,
  • usprawnia pozbywanie się z mięśni kwasu mlekowego, dzięki temu można wydłużyć treningi bez obawy o pojawienie się bólu na skutek nagromadzenia kwasu mlekowego w mięśniach,
  • redukuje stres oksydacyjny, na jaki narażone samie śnie podczas wysiłku


OstroVit Taurine (Supreme Pure) to suplement zawierający wyłącznie jeden aminokwas w składzie, jakim jest L-tauryna. Idealna biodostępność i najwyższy poziom mikronizacji produktu, został opracowany przez najlepszych, dla najlepszych. Substancje wypełniające, zbrylacze czy aromaty zostały tutaj celowo pominięte. W tym wypadku mniej, znaczy więcej.

  • 300g tauryny w opakowaniu.
  • Produkt zawiera 100 porcji!!
  • Tylko jeden składnik, bez zbędnych substancji wypełniających.

L-TAURYNA

Tauryna to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów. Nie jest to jednak typowy białkowy aminokwas, gdyż istnieje pewna różnica w jego strukturze chemicznej (posiada grupę sulfonową zamiast karboksylowej). Tauryna jest niezbędnym aminokwasem u noworodków, a także  wielu innych gatunków ssaków. Osoby dorosłe są w stanie samodzielnie syntetyzować taurynę, ale prawdopodobnie na drodze ewolucji, częściowo uzależnili się od jej dostarczania z zewnątrz (egzogennie).
Tauryna znajduje się w mózgu, sercu, nerkach oraz w tkance mięśniowej. Pomimo jej niewielkiej ilości, odgrywa ona bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu tych narządów. Pełni również rolę neuroprzekaźnika w mózgu, stabilizatora błon komórkowych, a także ułatwia transport jonów, takich jak potas, sód, magnez czy wapń.

WŁAŚCIWOŚCI TAURYNY

L-Tauryna odgrywa kluczową rolę w suplementacji sportowców. Skutecznie nasila procesy regeneracyjne, prokognitywne oraz pozwala na wydajniejszą i dłuższą pracę naszych mięśni w czasie trudnych i męczących treningów.
Wykazuje poprawę przepływu krwi w naszych tętnicach oraz żyłach.
Istnieją badania wykazujące korelację pomiędzy niskim poziomiem L-tauryny w organizmie, a złym samopoczuciem czy nawet stanami depresyjnymi.
Będąc jednym z neuroprzekaźników, doskonale usprawnia pracę naszego układu nerwowego.

  • Zmniejsza uczucie zmęczenia, co pozwala na dłuższe i efektywniejsze treningi.
  • Jako agonista receptorów GABA, poprawia kondycję naszego mózgu. Lepsza koncentracja, lepsze pamięć oraz klarowne myślenie.
  • Suplementacja tauryną pozwala zapobiec katabolizmowi mięśniowemu – rozpad białek mięśniowych.

WSPOMAGA LECZENIE WIELU CHORÓB

Jest stosowana w leczeniu nadwagi. Badania wykazały ze spożywanie jej w ilości 3 gramy dziennie przez około 7 tygodni, znacząco zredukowało wagę osób z nadwagą,.

Tauryna zwiększa wrażliwość na isulinę, czym przyczynia się to stablizazcji właściwego poziomu glukozy we krwi.

W badaniach stwierdzono również  że tauryna przyjmowana w ilości 1,5 g dziennie przez okres 2 tygodni  może odwracać uszkodzenia układu nerwowego oraz uszkodzenie siatkówki będące skutkiem cukrzycy typu II.

Ponadto poprawia transport glukozy między innymi do mięśnia sercowego. Tauryna jest też stosowana u pacjentów wymagających pomostowania (baypass). Podawanie im 3g tauryny w połączeniu z l-karnityną, koenzymem Q10 oraz mieszanką podstawowych witamin i minerałów doprowadza do zmniejszenia objętości lewej komory serca w fazie rozkurczu, co ułatwia przeprowadzenie operacji i zmniejsza ryzyko śmierci.

Jest stosowana w leczeniu padaczki gdyż  zmniejsza częstotliwość napadów epileptycznych, a w sprzyjających warunkach nawet całkowicie je eliminuje, wpływając na neuroprzekaźnik GABA

Uważa się też, że tauryna jest integralną częścią mechanizmów samoobrony wątroby i  chroni wątrobę przed stresem oksydacyjnym, będącym skutkiem jej obrażeń oraz nadużywania alkoholu.

JAK STOSOWAĆ TAURYNĘ?

Zalecaną porcję 3 g (1/2 miarki) wymieszać w 100-150 ml wody lub soku. W dni treningowe spożywać jedną porcję dziennie 15 min przed treningiem.

 Dawkowanie:  1 porcja (3g) dziennie

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl