Witamina B Kompleks

Dostępność: brak towaru
Cena: 17,00 zł 17.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: OstroVit
Kod produktu: PL03

Opis

Preparat wspomagający działanie aparatu mięśniowego.

Reguluje metabolizm.

Witamina B1 - Tiamina bierze udział w przemianie węglowodanów, odgrywa istotną rolę w procesach energetycznych  oraz neurofizjologicznych.

Witamina B2 - Ryboflawina uczestniczy w przemianach węglowodanów, tłuszczów oraz białek. Odpowiada za transport tlenu do komórek oraz stabilny poziom czerwonych płytek krwi. Jej obecność jest niezbędna do poprawnego działania innych witamin z grupy B – niacyny i witaminy B6. Jakkolwiek dodatkowa suplementacja ryboflawiną u osób z prawidłowym, początkowym jej poziomem nie spowodowała polepszenia osiągów sportowych. Dlatego suplementacja witaminą B2 sprawdzi się jedynie u sportowców z jej niedoborem. Witamina B2 może okazać się bezpiecznym lekiem na mocny ból głowy, ponieważ dawki rzędu 400 mg, zmniejszały u polowy badanych osób częstotliwość występowania migreny

Witamina B3 -Niacyna Niacyna jest niezbędna do syntezy hormonów płciowych, kortyzolu, insuliny i tyroksyny. Warunkuje prawidłową pracę układu nerwowego.  Jej pozytywny wpływ na wyniki sportowe , wzrost wytrzymałości i wydolności zanotowano przy ograniczeniu ilości węglowodanów w diecie.

Witamina B5 -Kwas pantotenowy - wpływa na regenerację wątroby, dobry sen i na funkcjonowanie mózgu. Witamina ta pośredniczy również w wytwarzaniu witaminy D.

Witamina B6 - Pirydoksyna - wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego, tworzenie hemoglobiny, gospodarkę hormonalną oraz rozwój mięśni.  Suplementacja witaminą B6 jest zalecana również osobą z problemami układu sercowo-naczyniowego, ponieważ bierze ona udział w tworzeniu prostaglandyn, które odpowiadają między innymi za utrzymanie odpowiedniego ciśnienia krwi i właściwą pracę serca. Niedobór witaminy B6 wywołuje zmiany nastroju, a nawet stany depresyjne, niedokrwistość, zmiany chorobowe skóry. Suplementacja pirydoksyną w sporcie jest wskazana ze względu na jej  udział w procesie pozyskiwania energii z aminokwasów oraz wykorzystania glikogenu mięśniowego.

Witamina B7 (H) - Biotyna -  bierze udział w szeregu procesów generujących energię, wpływa pozytywnie na stan skóry i włosów, wspomaga funkcje tarczycy oraz bierze udział, wraz z witaminą K, w procesie krzepnięcia krwi. Biotyna bierze udział również w transporcie dwutlenku węgla, oraz przyczynia się do stabilizacja glukozy we krwi, przyczyniając sie do uwalniania glikogenu z wątroby i zamiany go na energię. Uczestniczy też w procesach tworzenia hemoglobiny będącej składnikiem czerwonych krwinek i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.

Witamina B9 - Kwas foliowy - jest niezbędny do prawidłowego rozwoju wszystkich komórek ustrojowych, bierze udział w ich reprodukcji. Odpowiada za właściwe funkcjonowanie układu krwiotwórczego oraz nerwowego. Zbyt niski poziom witaminy B9 hamuje przyswajalność substancji odżywczych oraz przyczynia się do osłabienia wydolności organizmu.

 Witamina B12 Cyjanokobalamina - bierze udział w procesie tworzenia nowych czerwonych krwinek, wpływa na efektywność transportu tlenu do komórek. Z tego względu powinna być suplementowana szczególnie przez sportowców wytrzymałościowych. Jednak witamina B12 pełni również bardzo ważną rolę w zachowaniu dobrego zdrowia, ponieważ jest niezbędna do przeprowadzenia procesu metylacji. Witamina B12 zapobiega również chorobą układu sercowo-naczyniowego, dbając przede wszystkim o prawidłowy stan naszych żył i tętnic.

 

DAWKOWANIE

Stosować 1 porcję (1 tabletka) dziennie, przed głównym posiłkiem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl